Medlemmer - Privat

NDCC er en netværksforening for alle som er interesseret i norsk-dansk samhandel, i vores fælles kultur og i mødet mellem danskere og nordmænd – i Danmark.

Enhver erhvervsaktiv privatperson med en særlig interesse for norsk-danske anliggender kan være medlem af NDCC, deltage i foreningens aktiviteter og vælges til foreningens bestyrelse.

NDCC har i dag mere end 50 privatmedlemmer, der stammer fra mange forskellige virksomhedsområder.

“At være medlem i NDCC er værdifuldt for mig, fordi jeg møder mange mennesker og virksomheder som giver mulighed for personlig udvikling. Der er også mange gode faglige arrangementer som giver mulighed for at udvide ens egen horisont.”

Morten Aarvig - Head of Financial Risk Management, Treasury & Risk i Maersk Group
“NDCC har fingeren på pulsen. Fantastisk åbenhed, sparring og netværk både professionelt og af mere personlig karakter og højt aktuelle tema som rammer bredt på tværs af brancher, på medlemsarrangementerne.”

Hilde Seglem - Partner DEX, Diversity Executive Search



Privat medlemskab koster 500 dkr for sesongen 2018/2019.

Læs mere om at blive medlem her.

Læs mere om vore erhvervsmedlemmer her.

 

Privatmedlemmer

Her kan du finde nogle af vore privatmedlemmer. 

Ønsker du at komme på listen? Eller at blive fjernet fra den? Send os en mail på kontakt@ndcc.dk

Navn Mailadresse
Finn Høy Houengaard finnhoeye@yahoo.dk
Kurt Hansen Tjosevik kurttjosevik@hotmail.com
Hilde Seglem hilde.seglem@gmail.com
Janse Sandvik jane@mbaweb.dk
Birgitte Lundebye bil@egn.com
Rudi Tuv rudi_tuv@hotmail.com
Jahn Fredrik Hermansen jahn@baselabet.dk
Morten Noreng noreng@dadlnet.dk
Ragnar Lundø ragnarlundoe@hotmail.com
Trond Alexander Tune tt@wellvita.no
Odd Erland Bakkengen odderland@gmail.com
Tanja Bisgaard tanja@novitasinnovation.com
Petter Gilsvik petter@dutrupgaard.dk
Even Elias Austevoll EEA@pfa.dk
Silje Brenna Silje@frederiksminde.com
Anders Fischer arf@hogf.dk
Christian Høy-Petersen christian@hoypetersen.dk
Per Ødemark po@pantom.dk
Geir Rune Arntsen geir.rune.ar@gmail.com
Jasper Jansen JJ@backerskeie.com
Mette Rosenquist mette.rosenquist@icloud.com
Suzanne Grønning Suzanne.groenning@outlook.com